Warto wiedzieć

  Zaburzenia i choroby psychiczne często rozwijają się powoli i podstępnie. Objawy nasilają się stopniowo co powoduje, że osoba dotknięta schorzeniem przyzwyczaja się do dolegliwości i może zatracić poczucie choroby.

 

Co powinno zwrócić uwagę? Jeśli zaobserwują Państwo u siebie lub kogoś z bliskich płaczliwość, częste wahania nastroju lub utrzymujące się jego obniżenie bądź podwyższenie, warto odwiedzić specjalistę. Jeśli występują napady lęku i niepokój, jeśli trudno zasnąć bądź sen nie przynosi odpoczynku. Znaczny spadek masy ciała pomimo braku starań także jest objawem niepokojącym. Pojawiające się poczucie zagrożenia i izolacja od otoczenia, zachowania dziwne i odbiegające od dotychczasowych również mogą być jednym z symptomów zaburzeń psychicznych.

  Warto także zwrócić uwagę na częstość wprowadzania się w stan upojenia alkoholowego. Aby uzależnić się od alkoholu nie trzeba wcale się upijać. Wystarczy regularnie spożywać  nawet stosunkowo niedużą ilość alkoholu.

 

Leczenie chorób i zaburzeń psychicznych wymaga systematycznej terapii i często potrzeba czasu zanim Pacjent odzyska zdrowie. Dlatego nie warto zwlekać z diagnozą i rozpoczęciem leczenia. 

Umów wizytę

Umów wizytę